Mikrocement

Beton cienkowarstwowy

Mikrocement (tzw. beton cienkowarstwowy) to bardzo cienka zaprawa dedykowana do prac wykończeniowych. Może posłużyć do wykończenia ścian, podłóg, schodów, a także celów dekoracyjnych. Podłoga z mikrocementu charakteryzuje się naprawdę ciekawym efektem – właściwości materiału pozwalają na uzyskanie ciągłej powierzchni, bez przerw i łączeń na praktycznie nieograniczonym polu. Jednocześnie materiał odznacza się tak dobrymi właściwościami użytkowymi, iż z powodzeniem można go stosować w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, garaży i klatek schodowych. Beton polerowany można spotkać także w wielu przestrzeniach publicznych. Posadzki betonowe mikrocementowe to popularne rozwiązanie w przypadku sklepów, biur, restauracji oraz obiektów medycznych. Beton polerowany jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowań wewnętrznych, jednak istnieje możliwość takiego zabezpieczenia posadzki, które pozwala na jego użycie także na zewnątrz.

Wśród licznych atutów mikrocementu wskazać należy przede wszystkim łatwość w czyszczeniu i konserwowaniu przestrzeni, a także możliwość wykonywania napraw miejscowych. Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia można je łatwo zniwelować i naprawić.

Beton polerowany – wykonanie

Wykonanie powłoki z betonu cienkowarstwowego wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia oraz dostępu do dobrych narzędzi. Bardzo ważne jest również przestrzeganie określonych zasad aplikacji, dzięki którym posadzki betonowe oraz schody z mikrocementu zachwycają olśniewającym wyglądem, jednocześnie gwarantując bardzo dobre parametry użytkowe.

Pewną niedogodnością podczas wykonywania podłogi mikrocementowej lub okładziny ściennej może być czas. Niezależnie od rozmiaru wykończonej powierzchni beton cienkowarstwowy wymaga co najmniej 5 dni na założenie. Aplikacja składa się bowiem z pięciu etapów, a każdy z nich musi być poprzedzony 24 godzinnym odstępem czasu. W przeciwnym razie beton polerowany traci na jakości i trwałości powłoki.

Etapy obróbki mikrocementu

Pracę z betonem cienkowarstwowym możemy podzielić na następujące etapy:

  • szlifowanie,
  • dwie warstwy gruntowania żywicą,
  • zasypanie kruszywem,
  • wylanie pierwszej podstawowej warstwy (pigmentacja na wybrany kolor),
  • wylanie kolejnej warstwy (prace dekoracyjne),
  • impregnacja.

 

Mikrocement – Warszawa i okolice

Jesteśmy marką specjalizującą się w wykończeniu wnętrz. Realizujemy projekty wnętrz mieszkalnych, użytkowych i usługowych. Wykonujemy podłogi mikrocementowe, schody z mikrocementu oraz szereg realizacji dekoracyjnych. W zależności od potrzeb oraz oczekiwań naszych Klientów beton cienkowarstwowy możemy wykonać na dowolnej powierzchni – betonie, płytkach ceramicznych, panelach podłogowych, drewnie i wielu innych. To pozwala nam na realizację nawet najbardziej śmiałych założeń projektowych i uzyskiwanie ciekawego efektu wizualnego. Oferujemy możliwość uzyskania dowolnych faktur, tekstur i kolorów.

Usługi wykonania mikrocementu realizujemy na terenie miasta Warszawa i okolicy. Klientów zainteresowanych współpracą z naszą marką zapraszamy do kontaktu. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą stiuków oraz betonu architektonicznego.

ul. Swojska 22, 03-887 Warszawa
Tel: +48505210744
Email: markowski-przemyslaw@wp.pl