Mikrocement

Mikrocement – czym jest? Do czego się nadaje?

Mikrocement to bardzo ciekawa, cienka zaprawa, która może posłużyć do wykończeń ścian, podług lub wykonania artystycznych dekoracji. Z pomocą tego materiału układa się warstwy o grubości około 3 mm. W skład mikrocementu pochodzi tradycyjny cement oraz domieszki polimerów. Mikrocementy rożnych producentów są niemal identycznie jednak produkty pochodzące od niektórych producentów charakteryzują się sporymi różnicami.

 

Różnice pomiędzy dostępnymi na rynku mikrocementami

Można wskazać wiele różnić pomiędzy mikrocementami dostępnymi na polskim rynku. Do najbardziej istotnych można zaliczyć:

 • właściwości pozwalające na uzyskanie jednolitego i intensywnie nasyconego efektu końcowego,
 • właściwości pozwalające na uzyskanie efektu struktury powierzchniowej mikrocementu,
 • właściwości pozwalające na uzyskanie gładkiej powierzchni,
 • różnorodna i szeroka gama kolorystyczna,
 • stopień trwałości powierzchni z mikrocementu itd.

 

Zastosowanie i właściwości mikrocementu:

Mikrocement znalazł bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki niemu można osiągnąć naprawdę olśniewający efekt. Przede wszystkim używa się tego materiału do wykończenia posadzek. Z uwagi na odpowiednią grubość, możliwość otrzymania ciągłej powierzchni, która nie ma żadnych przerw i łączeń i można ja wykonać na nieograniczonym polu. Ponadto mikrocement można zastosować praktycznie na każdej powierzchni. Z powodzeniem można przy jego pomocy pokryć beton, płytki ceramiczne, panele podłogowe, drewno, szkło, metal i plastik. Jest to zasługą jego bardzo dużej przyczepności do podłoża, wysokiej elastyczności i odporności na rożne czynniki. Dodatkowo przy pomocy mikrocementu można tworzyć dowolne faktury, tekstury i kolory.

Mikorcement można z powodzeniem zastosować w pokojach, kuchni, salonie, przedpokoju, garażu czy na klatce schodowej. Ponadto można go spotkać w wielu przestrzeniach publicznych np. w sklepach, biurach,restauracjach, galeriach handlowych czy obiektach medycznych. Zazwyczaj używa się go we wnętrzach, jednak istnieje możliwość takiego zabezpieczenia, które pozwoli na jego użycie również na zewnątrz.

Oprócz wykończenia podłóg mikrocement znalazł swoje zastosowanie również w wilgotnych miejscach takie jak: łazienki, blaty w kuchni, baseny itp. Materiał ten nie wywołuje alergii, jest bardzo przyjazny dla ludzi i zwierząt. Ponadto warto zaznaczyć, że mikrocement jest bardzo przyjemny w dotyku i atrakcyjny wizualnie. Dużą zaletą jest łatwość w czyszczeniu i konserwowaniu przestrzeni z niego wykonanych. Jeżeli dojdzie do jakiekolwiek uszkodzenia równie prosto można je zniwelować i naprawić.

 

Wykonanie powłoki z mikrocementu

Wykonując powłokę z mikrocementu konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia oraz użycie dobrych narzędzi. Małą niedogodnością może być czas, który trzeba poświecić na pokrycie zmierzonej powierzchni. Bez względu na jej powierzchnię nie może to być krócej niż 5 dni. Wszystko dlatego, że aby osiągnąć satysfakcjonujący i trwały efekt końcowy należy wykonać pięć etapów, a każdy z nich musi być poprzedzony 24 godzinnym odstępem czasu. W przeciwnym razie jakoś i trwałość powłoki spadnie. Można wyróżnić następujące etapy pracy przy użyciu mikrocementu:

 • szlifowanie,
 • dwie warstwy gruntowania żywicą,
 • zaspanie kruszywem,
 • wylanie pierwszej, podstawowej warstwy, zabarwionej na wybrany kolor,
 • wylanie kolejnej warstwy – wykończeniowej i udekorowanie,
 • zaimpregnowanie.

 

Nasza firma zajmująca się wszelkimi pracami remontowymi oraz właśnie wykonywaniem podłóg i ścian. Zapraszamy państwa do kontaktu, działamy na terenie Warszawy i okolic.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą naszej Warszawskiej firmy remontowej w zakresie:

ul. Swojska 22, 03-887 Warszawa
Tel: +48505210744
Email: markowski-przemyslaw@wp.pl